ENG / TR

SANAL GALERİ HAKKINDA

Tophane-i Amire Sanal Galeri Web Ara yüzü çalışması, Bilimsel Araştırma Projesi olarak yürütülen 2017-25 numaralı “Panoramik Fotoğraf ve Panoramik Fotoğraf Tabanlı Sanal Tur Teknolojisi ve Çekim Teknikleri Konulu Yayının Oluşturulması ve Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi 360 Derece Sanal Tur Galerisi Amaçlı Uygulama Projesi” kapsamında gerçekleştirilmektedir. 
Site içeriğinde bulunan sergi sanal turları özellikle projenin yürürlüğe girdiği Mayıs 2017 -  Kasım 2018 tarihleri arasında Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi Sergi salonlarında gerçekleştirilen ve gerçekleştirilecek olan sergi etkinliklerini kapsamaktadır.
Çekimleri gerçekleştirilen ve Kasım 2018 tarihine kadar gerçekleştirilecek sergilerin sanal turları yine 2018 yılının Kasım ayına kadar belli periyodlar içerisinde ara yüze konulacaktır.
Uygulamalar yüksek çözünürlüklü fotoğraf içeriği  barındırmaktadır.
Sunucu ve internet hızına bağlı olarak sanal turların ekrana düşmesi gecikebilmekte ya da ekrana düştüğü anda çözünürlük kaybı oluşabilmektedir. Bu problemler bir süre sonra (internet ve sunucu hızına bağlı olarak) düzelmekte, belleğe alınan sanal turlar sonrasında daha seri olarak izlenebilmektedir.
Site içeriği,  özellikle kablolu internet erişimi üzerinden ve tercihan dizüstü veya masa üstü bilgisayarda daha akıcı olarak takip edilebilir.
Söz konusu site ara yüzüne tüm cep telefonu ve  tabletler aracılığıyla da ulaşılabilmektedir.
Teknik bir problem ile karşılaşıldığı takdirde  cetin.ergand@msgsu.edu.tr e-posta adresine geri bildirimde bulunmanızı rica ederiz.

Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörü
Prof. Alev İdrisoğlu

Proje Yöneticisi
Prof. Çetin Ergand

Proje Ekibi

Proje Danışmanları
Prof. Leyla Ersin Ekmekciler
Dr.Ögr.Üyesi Hülya Dışkaya

Web Tasarımı
Gonca Koyuncu

Web Uygulama ve Kodlama
Ersin Dündar (Artiz Medya Tasarım Hizmetleri)

Proje Yardımcısı
Dr.Öğr.Üyesi Basri Gençcelep

Fotoğraf Çekimi ve Post Prodüksiyon Ekibi
Prof. Çetin Ergand
Dr. Öğr.Üyesi Basri Gençcelep

"Panoramik Fotoğraf" dersini alan Fotoğraf Bölümü lisans ve yüksek lisans öğrencileri 

Panorama ve Sanal Tur Post Prodüksiyon
Prof. Çetin Ergand